viktoriia

Statystyki

Popularność imienia viktoriia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia viktoriia

Imię Viktoriia to starożytne imię pochodzące z języka greckiego, które oznacza zwycięstwo. Jest to imię bardzo popularne w krajach Europy Wschodniej, szczególnie w Rosji i Ukrainie, gdzie jest bardzo często używane. Viktoriia jest również imieniem świętym, które jest często noszone przez kobiety w wielu religiach.Viktoriia jest postrzegana jako silna, uparta i niezależna osoba. Jest to osoba pełna wytrwałości, która nie boi się wyzwań. Jest to osoba, która uwielbia wyzwania i wierzy w siebie, a także w swoje możliwości. Viktoriia jest osobą, która jest zawsze gotowa do podejmowania nowych wyzwań i rozwiązywania problemów. Jest to osoba, która jest energiczna, ciepła i przyjazna.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię viktoriia: 48173.


To imię nosi 48155 kobiet. Imię to znajduje się na 96 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 134 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 18 mężczyzn. Imię to znajduje się na 5142 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.