władysław

Statystyki

Popularność imienia władysław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia władysław

Imię Władysław to starodawne pochodzenia słowiańskiego, które oznacza "władca chwały". Imię to jest szczególnie popularne w Polsce, gdzie jest często noszone przez mężczyzn. Władysław to silna i ceniona postać, która jest znana z wytrwałości, mądrości i zdolności do podejmowania trudnych decyzji. Osoby noszące to imię są zazwyczaj lojalne i odważne, a także wytrwałe w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. Są to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi do działania w każdej sytuacji. Władysławowie są zazwyczaj dobrymi przyjaciółmi i członkami rodziny, wiernymi i oddanymi ludźmi.

Imieniny

władysław obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 12 czerwca, 30 czerwca, oraz 25 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię władysław: 74287.


To imię nosi 74287 mężczyzn. Imię to znajduje się na 73 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 119 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.