włodzimierz

Statystyki

Popularność imienia włodzimierz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia włodzimierz

Imię Włodzimierz jest bardzo intrygujące i ma bogatą historię. Jest to starożytne imię słowiańskie, które oznacza "władca mocy". Włodzimierz jest również wyrazem szacunku dla starożytnych władców, którzy rządzili kiedyś Słowianami. To imię ma długą tradycję i jest nadal popularne w wielu krajach.Osoby o imieniu Włodzimierz są zazwyczaj bardzo silne i wytrwałe. Mają silne poczucie własnej wartości i są bardzo ambitne. Są także troskliwi i opiekuńczy, a także lojalni wobec swoich przyjaciół. Są również bardzo odważni i skłonni do ryzyka, co czyni ich doskonałymi liderami.

Imieniny

włodzimierz obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 16 stycznia, 19 kwietnia, 15 lipca, oraz 11 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię włodzimierz: 47363.


To imię nosi 47363 mężczyzn. Imię to znajduje się na 93 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 381 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.