waldemar

Statystyki

Popularność imienia waldemar w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia waldemar

Imię Waldemar to imię pochodzenia germańskiego, które oznacza „potężny lub mądry władca”. Jest to imię, które jest bardzo popularne wśród mężczyzn w Europie Środkowej i Wschodniej. Waldemar jest często opisywany jako osoba o silnym charakterze, która jest lojalna wobec swoich przyjaciół i rodziny. Jest to osoba, która jest zawsze gotowa pomóc innym, a także jest wytrwała w dążeniu do swoich celów. Waldemar jest zazwyczaj bardzo ambitny i zdeterminowany, a także ma zdolność do zarządzania innymi ludźmi. Jest to osoba, która jest bardzo przyjazna i otwarta na nowe doświadczenia.

Imieniny

waldemar obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 16 stycznia, 5 maja, oraz 11 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię waldemar: 108031.


To imię nosi 108031 mężczyzn. Imię to znajduje się na 61 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 306 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.