wanda

Statystyki

Popularność imienia wanda w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia wanda

Wanda to piękne imię pochodzące z języka słowiańskiego. Oznacza ono "ten, który ma siłę" lub "ten, który jest silny". Jest to nazwa, która niesie ze sobą siłę i mądrość. To jedno z najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek w Polsce. Wanda jest zdecydowana i odważna, a jej siła i determinacja są niezwykle cenione. To osoba, która potrafi przetrwać w trudnych sytuacjach i wyjść z nich obronną ręką. Jest to imię, które daje nadzieję i wyobraża się, że kobieta o tym imieniu będzie silna, odważna i zdeterminowana.

Imieniny

wanda obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 26 stycznia, oraz 23 czerwca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię wanda: 95630.


To imię nosi 95630 kobiet. Imię to znajduje się na 64 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 56 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.