weronika

Statystyki

Popularność imienia weronika w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia weronika

Imię Weronika to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „zwycięzca”. Osoby noszące to imię są zazwyczaj otwarte, przyjazne i towarzyskie. Są to ludzie, którzy są odważni, zdeterminowani i mają silną wolę. Są to niezależni ludzie, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi do podejmowania ryzyka. Są to także ludzie, którzy mają silny instynkt i intuicję. Są to ludzie, którzy nie boją się wyrażać swoich opinii, a także ludzie, którzy są zawsze gotowi do pomocy innym. Weronika jest również osobą, która ma dużo energii i kreatywności. Jest to imię, które zostało zainspirowane przez greckiego boga zwycięstwa, a osoby noszące to imię są zazwyczaj bardzo energiczne i pełne życia.

Imieniny

weronika obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 13 stycznia, 4 lutego, 17 maja, 9 lipca, oraz 12 lipca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię weronika: 150995.


To imię nosi 150995 kobiet. Imię to znajduje się na 48 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 39 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.