wiesław

Statystyki

Popularność imienia wiesław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia wiesław

Imię Wiesław to tradycyjne, polskie imię męskie, które oznacza "wojownik". Jest to imię o silnym, wojowniczym charakterze, które daje swojemu nosicielowi siłę i odwagę. Wiesławowi towarzyszy niezłomny charakter i niezależność, które pozwalają mu dążyć do celu bez względu na trudności. Jest to imię, które daje swojemu nosicielowi wiele możliwości, jednocześnie wymagając od niego wielu wyrzeczeń. Wiesław jest lojalny, szczery i oddany, a jego serce jest pełne miłości i współczucia. Jest to imię, które nadaje swojemu nosicielowi siłę i odwagę, by stawić czoła wszelkim przeciwnościom.

Imieniny

wiesław obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 22 maja, 21 listopada, oraz 9 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię wiesław: 140276.


To imię nosi 140276 mężczyzn. Imię to znajduje się na 51 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 389 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.