wioletta

Statystyki

Popularność imienia wioletta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia wioletta

Imię Wioletta to imię pochodzące z języka łacińskiego, oznaczające fioletowy kolor. Jest to bardzo piękne i romantyczne imię, które wyraża wdzięk i delikatność. Osoby noszące to imię są zwykle bardzo wrażliwe, subtelne i kreatywne. Mają tendencję do dążenia do doskonałości i są zazwyczaj bardzo ambitne. Osoby o imieniu Wioletta są również bardzo pomocne i często poświęcają się innym. Są to osoby, które są w stanie zrozumieć i wspierać innych, a także są w stanie wyrazić swoje uczucia w sposób, który jest zarówno wyrazisty, jak i delikatny.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię wioletta: 72654.


To imię nosi 72654 kobiet. Imię to znajduje się na 74 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 279 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.