witold

Statystyki

Popularność imienia witold w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia witold

Witold to imię, które pochodzi z języka staropolszczyzny. Jest to męskie imię, które oznacza „potężny wojownik”. Imię to jest bardzo popularne w Polsce, a także w Niemczech i innych krajach Europy Środkowej. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj silne i odważne, ale także opiekuńcze i wrażliwe. Są to ludzie, którzy są wytrwali w dążeniu do swoich celów i gotowi do podejmowania ryzyka. Są to także ludzie, którzy są przyjacielscy i pomocni, a także lubią się bawić. Są to ludzie, którzy są zazwyczaj bardzo towarzyscy i lubią spędzać czas z innymi.

Imieniny

witold obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 15 czerwca, 12 października, oraz 12 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię witold: 55895.


To imię nosi 55895 mężczyzn. Imię to znajduje się na 85 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 56 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.