zbigniew

Statystyki

Popularność imienia zbigniew w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia zbigniew

Imię Zbigniew to imię staropolskie, które pochodzi od słowa „zbygniew”, co oznacza „ten, który przynosi radość”. Jest to imię męskie, które jest popularne w Polsce i na Ukrainie. Osoby noszące to imię są zazwyczaj energiczne, ambitne i pełne pasji. Zbigniewowie są zawsze gotowi do pomocy innym i są skłonni do poświęceń. Są to ludzie, którzy lubią wyzwania i są zawsze gotowi do wyzwań. Są to osoby, które są niezależne i lubią działać samodzielnie. Są to ludzie, którzy są inteligentni, ambitni i kreatywni. Zbigniewowie są bardzo lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny. Są to ludzie, którzy są bardzo szczęśliwi i optymistycznie nastawieni do życia.

Imieniny

zbigniew obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 17 lutego, 17 marca, oraz 1 kwietnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię zbigniew: 267089.


To imię nosi 267089 mężczyzn. Imię to znajduje się na 20 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 169 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.