zofia

Statystyki

Popularność imienia zofia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia zofia

Zofia jest imieniem, które ma długą i bogatą historię. Oznacza "wiedzę" lub "mądrość" i jest często powiązane z grecką boginią mądrości, Ateną. Jest to piękne imię, które jest często wybierane przez rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci miały mądrość i wiedzę. Jest też uważane za imię bardzo szlachetne. Zofia jest imieniem, które wyraża wiele cech, takich jak inteligencja, mądrość i wytrwałość, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla dzieci.

Imieniny

zofia obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 15 maja, oraz 30 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię zofia: 373092.


To imię nosi 373092 kobiet. Imię to znajduje się na 14 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 1 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.