zygmunt

Statystyki

Popularność imienia zygmunt w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia zygmunt

Imię Zygmunt jest bardzo ciekawe, ponieważ ma swoje korzenie w starożytnej tradycji słowiańskiej. Jest to imię męskie, które wywodzi się z języka słowiańskiego i oznacza „wojownika”. Zygmunt był również używany jako imię królewskie w Polsce, a także w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Imię to nadaje swojemu właścicielowi silne cechy charakteru, takie jak odwaga, wytrwałość i determinacja. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj przywódcami, którzy są zdolni do podejmowania trudnych decyzji i dążenia do osiągania swoich celów. Są także znane z tego, że są lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny.

Imieniny

zygmunt obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 2 maja.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię zygmunt: 53181.


To imię nosi 53181 mężczyzn. Imię to znajduje się na 89 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 257 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.