angelika

Statystyki

Popularność imienia angelika w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia angelika

Angelika to imię, które niesie ze sobą wielowymiarowe znaczenie. W języku greckim oznacza "anioł", co czyni je szczególnie pięknym i niezwykłym. Angelika to kobieta, która ma w sobie wielką siłę i odwagę, a także niezwykłą wrażliwość. Jej charakter cechuje się wielkim optymizmem i pozytywnym nastawieniem do życia. To osoba, która zawsze stara się wyciągnąć coś pozytywnego z każdej sytuacji. Jest przyjacielem, na którego zawsze można liczyć.

Imieniny

angelika obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 4 stycznia, 27 stycznia, 26 maja, 17 sierpnia, oraz 6 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię angelika: 64922.


To imię nosi 64922 kobiet. Imię to znajduje się na 79 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 248 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.