bogumiła

Statystyki

Popularność imienia bogumiła w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia bogumiła

Imię Bogumił to imię pochodzące z języka słowiańskiego, oznaczające "miły u Boga". Jest to starożytne imię, które zostało przywrócone do użycia w XIX wieku. Jest to imię dla mężczyzn, które wyraża silną wiarę w Boga. Bogumił jest osobą o silnym charakterze, która jest pracowita, ambitna i zdecydowana. Jest to osoba, która stara się żyć zgodnie z zasadami moralnymi i etycznymi, a także stara się pomagać innym. Osoby noszące imię Bogumił są lojalne, przyjacielskie i pełne empatii. Są to osoby, które są zazwyczaj towarzyskie i lubią spędzać czas z innymi. Są one też bardzo wrażliwe i często uważają, że ich własne dobro jest mniej ważne niż dobro innych.

Imieniny

bogumiła obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 10 czerwca, 19 grudnia, oraz 20 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię bogumiła: 55562.


To imię nosi 55562 kobiet. Imię to znajduje się na 83 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 290 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.