czesław

Statystyki

Popularność imienia czesław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia czesław

Imię Czesław to starożytne pochodzenie słowiańskie, które oznacza "czcigodny". Jest to imię męskie, które wywodzi się od słowa cześć. Czesław jest uważany za jedno z najbardziej cenionych imion wśród Polaków. Oznacza ono mężczyznę, który jest szanowany, honorowy i godny zaufania. Jest to imię, które ma głębokie znaczenie i jest szeroko używane w Polsce. Jest to imię zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Czesław jest uważany za imię bardzo szlachetne, które symbolizuje szacunek i godność.

Imieniny

czesław obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 20 kwietnia, 20 lipca, oraz 2 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię czesław: 68233.


To imię nosi 68233 mężczyzn. Imię to znajduje się na 74 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 210 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.