elżbieta

Statystyki

Popularność imienia elżbieta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia elżbieta

Elżbieta to piękne imię, które oznacza "bożą przymierze". Jest to imię często noszone przez kobiety z królewskiego pochodzenia. Elżbieta jest silną i odważną osobą, która nie boi się wyzwań. Jest to imię, które symbolizuje wspaniałość, mądrość i wytrwałość. Elżbieta jest pełna energii i ma wielki optymizm, który pozwala jej podejmować trudne decyzje. Elżbieta to również osoba, która jest bardzo wrażliwa i uważna na innych. Elżbieta jest wspaniałym przyjacielem, który zawsze jest gotowy do pomocy. Jest to imię, które zawsze będzie kojarzyć się z wielką odwagą, wspaniałością i mądrością.

Imieniny

elżbieta obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 18 czerwca, 4 lipca, 23 września, 21 października, 14 listopada, oraz 19 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię elżbieta: 420102.


To imię nosi 420102 kobiet. Imię to znajduje się na 9 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 120 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.