józef

Statystyki

Popularność imienia józef w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia józef

Józef to imię, które ma długą i bogatą historię. Jest to imię biblijne, odnoszące się do Józefa, który był synem Jakuba i bratem Jakuba. Józef był wybranym przez Boga, aby wybawić swój lud z głodu i niedostatku. Jego imię jest często kojarzone z wytrwałością, mądrością i wybaczaniem. Józef jest również znany z tego, że był wiernym sługą Boga. Obecnie imię Józef jest bardzo popularne w wielu krajach na całym świecie. Jest to imię, które jest często wybierane przez rodziców, ponieważ symbolizuje wszystkie pozytywne cechy, w których chcą wychować swoje dzieci.

Imieniny

józef obchodzi imieniny 11 razy w roku w dniach: 1 marca, 17 marca, 19 marca, 17 kwietnia, 1 maja, 23 czerwca, 28 czerwca, 4 lipca, 27 sierpnia, 18 września, oraz 14 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię józef: 213147.


To imię nosi 213147 mężczyzn. Imię to znajduje się na 29 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 55 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.