jarosław

Statystyki

Popularność imienia jarosław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia jarosław

Jarosław to męskie imię pochodzenia słowiańskiego, oznaczające "mąż z silnym mieczem". Jego znaczenie odnosi się do siły i męstwa, a także do wielkiego poświęcenia i oddania. Jarosław jest odważnym i upartym człowiekiem, który nie boi się wyzwań i nie ustępuje w obliczu przeszkód. Jest też bardzo wytrwały i konsekwentny w dążeniu do celu, a jego determinacja i siła woli są niezwykłe. Osoby o tym imieniu są również bardzo lojalne wobec swoich przyjaciół i rodziny, a także godne zaufania i uczciwe. Jarosław to imię, które wyraża wielkie poczucie odpowiedzialności i szacunku dla innych.

Imieniny

jarosław obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 21 stycznia, 25 kwietnia, oraz 7 czerwca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię jarosław: 191972.


To imię nosi 191972 mężczyzn. Imię to znajduje się na 34 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 213 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.