kinga

Statystyki

Popularność imienia kinga w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia kinga

Kinga to wyjątkowe imię, które pochodzi z języka słowiańskiego i oznacza królową. Jest ono zarówno piękne, jak i silne, co czyni je idealnym dla kobiet, które chcą wyrazić swoją siłę i odwagę. Kinga jest również uosobieniem miłości i wyrozumiałości, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób szukających w życiu wsparcia i oparcia. Jest to imię, które wyraża nadzieję na lepsze jutro, a osoba o tym imieniu będzie zawsze pełna pozytywnej energii i optymizmu.

Imieniny

kinga obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 3 marca, oraz 24 lipca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię kinga: 120526.


To imię nosi 120526 kobiet. Imię to znajduje się na 58 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 54 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.