małgorzata

Statystyki

Popularność imienia małgorzata w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia małgorzata

Małgorzata to piękne i niezwykle popularne imię, które jest bardzo często wybierane w wielu krajach. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „wielką radość”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj otwarte, towarzyskie, pełne energii i optymizmu. Mają skłonność do wyrażania swoich uczuć i są zazwyczaj przyjacielskie i lubiące się bawić. Małgorzata jest też zwykle bardzo wrażliwa i troskliwa. Jest to idealne imię dla osób, które szukają w życiu radości i szczęścia.

Imieniny

małgorzata obchodzi imieniny 11 razy w roku w dniach: 18 stycznia, 22 lutego, 10 kwietnia, 13 kwietnia, 6 maja, 10 czerwca, 13 lipca, 20 lipca, 27 sierpnia, 17 października, oraz 2 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię małgorzata: 579481.


To imię nosi 579481 kobiet. Imię to znajduje się na 4 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 64 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.