sławomir

Statystyki

Popularność imienia sławomir w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia sławomir

Imię Sławomir to imię pochodzące z języka słowiańskiego i oznaczające "chwała wojny". Jest to imię, które przywodzi na myśl silnego, odważnego i nieustraszonego wojownika. Sławomir jest zazwyczaj osobą towarzyską, która lubi dzielić się swoimi pomysłami i wiedzą. Jest to osoba, która lubi dążyć do celu i jest skłonna poświęcić się dla swoich bliskich. Sławomir jest silnym liderem, który potrafi wspierać innych i motywować ich do działania. Jest to osoba, która jest wytrwała i nieustraszona w dążeniu do osiągania swoich celów.

Imieniny

sławomir obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 17 maja, 5 listopada, oraz 23 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię sławomir: 186178.


To imię nosi 186178 mężczyzn. Imię to znajduje się na 35 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 262 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.