sebastian

Statystyki

Popularność imienia sebastian w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia sebastian

Imię Sebastian to starożytne imię pochodzące z języka łacińskiego, oznaczające "czcigodny". Jest to imię, które nosi wielu wybitnych ludzi, w tym wielu królów, kardynałów, sławnych artystów i wielu innych. Sebastian jest bardzo często wybieranym imieniem dla chłopców, ponieważ jest ono kojarzone z silnymi cechami charakteru, takimi jak odwaga i determinacja. Jest to imię, które wyraża poczucie własnej wartości i wzmacnia poczucie własnej wartości. Imię Sebastian jest związane z postaciami z mitologii chrześcijańskiej, takimi jak święty Sebastian, który był męczennikiem w czasach starożytnych. Imię to jest również powiązane z postaciami literackimi, takimi jak bohaterowie z powieści Cervantesa Don Quixote. Imię Sebastian jest znane na całym świecie i cieszy się dużą popularnością.

Imieniny

sebastian obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 20 stycznia, 30 stycznia, 8 lutego, oraz 31 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię sebastian: 185795.


To imię nosi 185795 mężczyzn. Imię to znajduje się na 36 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 71 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.