apolonia

Statystyki

Popularność imienia apolonia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia apolonia

Apolonia to imię pochodzące z języka greckiego i oznaczające „wybawicielka”. To idealne imię dla dziewczynki, która jest silna, odważna i nie boi się podejmować ryzyka. Apolonia to kobieta, która jest pełna energii, ma wielkie serce i jest w stanie wybawić innych z trudnych sytuacji. Jest to również osoba, która lubi wyzwania i zawsze stara się wyjść z nich obronną ręką. Apolonia to kobieta, która jest pełna życia i optymizmu, który jest zaraźliwy dla innych. Jest to również osoba, która jest bardzo lojalna i szczera, dzięki czemu jest idealnym przyjacielem.

Imieniny

apolonia obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 9 lutego.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię apolonia: 8036.


To imię nosi 8036 kobiet. Imię to znajduje się na 201 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 72 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.