grzegorz

Statystyki

Popularność imienia grzegorz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia grzegorz

Grzegorz to imię, które od zawsze kojarzy się z męską siłą i siłą charakteru. Jego pochodzenie jest starożytne, a jego znaczenie to „mąż z gór”. W Polsce jest to jedno z najpopularniejszych imion, a jego nosiciele charakteryzują się wytrwałością, uporem oraz zdolnością do podejmowania trudnych decyzji. Grzegorze są ludźmi o silnym charakterze i wytrwałości, którzy są w stanie pokonać nawet największe trudności. Są to ludzie, którzy mają silne poczucie odpowiedzialności i są w stanie wytrwać w trudnych sytuacjach. Jeśli chcesz, aby Twój syn był silny i wytrwały, to Grzegorz jest idealnym imieniem dla niego.

Imieniny

grzegorz obchodzi imieniny 15 razy w roku w dniach: 2 stycznia, 4 stycznia, 13 lutego, 12 marca, 24 kwietnia, 4 maja, 9 maja, 25 maja, 25 sierpnia, 3 września, 30 września, 16 października, 17 listopada, 28 listopada, oraz 24 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię grzegorz: 377006.


To imię nosi 377006 mężczyzn. Imię to znajduje się na 13 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 67 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.