michał

Statystyki

Popularność imienia michał w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia michał

Michał to piękne i męskie imię, które pochodzi z hebrajskiego słowa "machiah" oznaczającego "Kto jest jak Bóg". Jest to imię, które symbolizuje siłę i wytrwałość, a także jest znane z tego, że przyciąga ludzi o wyjątkowych cechach. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, przyjazne i mają silne poczucie własnej wartości. Są także bardzo odpowiedzialne i potrafią działać w sytuacjach stresowych. Michał jest również znany z tego, że ludzie o tym imieniu są bardzo wrażliwi i mają silną intuicję.

Imieniny

michał obchodzi imieniny 9 razy w roku w dniach: 2 marca, 14 marca, 10 kwietnia, 4 maja, 8 maja, 23 maja, 25 sierpnia, 6 września, oraz 29 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię michał: 491591.


To imię nosi 491591 mężczyzn. Imię to znajduje się na 6 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 19 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.