paweł

Statystyki

Popularność imienia paweł w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia paweł

Imię Paweł to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza mały. Jest to jedno z najpopularniejszych imion męskich w Polsce. Imię to jest noszone przez wielu wybitnych ludzi, w tym świętego Pawła, który był jednym z najważniejszych apostołów Chrystusa. Paweł to imię, które może być noszone z dumą i wspominać wielkich ludzi, którzy przyczynili się do budowania naszej cywilizacji. Jest to również imię, które może być noszone z wielkim szacunkiem i uznaniem, ponieważ jest symbolem męstwa i odwagi.

Imieniny

paweł obchodzi imieniny 18 razy w roku w dniach: 10 stycznia, 15 stycznia, 25 stycznia, 6 lutego, 2 marca, 7 marca, 17 marca, 22 marca, 28 kwietnia, 7 czerwca, 26 czerwca, 28 czerwca, 29 czerwca, 12 lipca, 20 lipca, 19 października, 14 listopada, oraz 19 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię paweł: 507626.


To imię nosi 2 kobiet.


To imię nosi 507624 mężczyzn. Imię to znajduje się na 5 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 47 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.