radosław

Statystyki

Popularność imienia radosław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia radosław

Radosław to piękne i staropolskie imię, które oznacza radość i szczęście. Imię to jest szczególnie popularne w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Radosław jest związany z postacią historyczną Radosława, który był pierwszym królem Polski. Imię to wyraża optymizm i optymizm życia, a jego nosiciele są zazwyczaj ludźmi z wielkim poczuciem humoru i zmysłem do zabawy. Radosławowie są zazwyczaj bardzo towarzyscy, lubiący spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Są też uważani za ludzi o wyjątkowej wrażliwości i empatii.

Imieniny

radosław obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 1 marca, 8 kwietnia, oraz 8 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię radosław: 103891.


To imię nosi 103891 mężczyzn. Imię to znajduje się na 63 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 97 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.