stanisław

Statystyki

Popularność imienia stanisław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia stanisław

Stanisław to imię, które ma długą i bogatą historię. Jego pochodzenie sięga czasów starożytnych. Oznacza ono „stanowczy” lub „mocny”, co może być doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie odwagę i wytrwałość. Imię Stanisław jest często kojarzone z męstwem i dążeniem do celu. Stanisławowie są często postrzegani jako ludzie, którzy są lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny. Są to osoby, które są zazwyczaj zdeterminowane i zdecydowane, a także szanują tradycje i kulturę. Stanisławowie są zazwyczaj otwarci na nowe wyzwania i są zazwyczaj zaangażowani w różne aktywności. Są to osoby, które mają silny charakter i są w stanie działać w sytuacjach trudnych.

Imieniny

stanisław obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 8 maja, oraz 13 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię stanisław: 374852.


To imię nosi 374852 mężczyzn. Imię to znajduje się na 15 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 9 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.