łucja

Statystyki

Popularność imienia łucja w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia łucja

Imię Łucja to wyjątkowe i piękne imię, które jest często nadawane dziewczynkom. Ma ono długą i bogatą historię, która sięga starożytności. Oznacza ono „światło” lub „blask”, co czyni je idealnym dla dzieci, które są światłem dla swoich rodzin. Łucja jest także uważana za symbol szczęścia i powodzenia, co czyni ją idealną dla tych, którzy chcą, aby ich dzieci miały szczęśliwe i spełnione życie. Osoby noszące to imię są zazwyczaj otwarte na nowe doświadczenia i lubią wyzwania. Są one uważane za silne i odważne, a także za wyjątkowo uczuciowe.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię łucja: 47856.


To imię nosi 47856 kobiet. Imię to znajduje się na 98 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 26 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.