dariusz

Statystyki

Popularność imienia dariusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia dariusz

Dariusz to imię o starożytnym pochodzeniu, które najprawdopodobniej pochodzi od słowa „dareios”, co oznacza „król”. Imię Dariusz jest często kojarzone z mężczyznami o sile i odwadze, którzy są w stanie osiągnąć wszystko, co sobie zaplanują. Są to ludzie, którzy są zdeterminowani i zawsze dążą do swoich celów. Są to też ludzie, którzy mają w sobie wielką siłę i wytrwałość. Dariusz to imię, które kojarzy się z silnym charakterem, zdecydowaniem, odwagą i niezłomnością.

Imieniny

dariusz obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 25 lipca, 29 września, oraz 19 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię dariusz: 285899.


To imię nosi 285899 mężczyzn. Imię to znajduje się na 18 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 157 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.