maciej

Statystyki

Popularność imienia maciej w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia maciej

Maciej to imię pochodzenia biblijnego, które oznacza "ten, który jest kochany przez Boga". To męskie imię jest wyjątkowo popularne w Polsce, a także wśród Polonii na całym świecie. Imię Maciej wywołuje skojarzenia z dumnym, silnym i odważnym mężczyzną o dobrym sercu, który ma wielką odwagę i determinację, by osiągnąć swoje cele. Jego dobre serce i wielka wrażliwość sprawiają, że jest wyjątkowo dobrym przyjacielem. Maciej jest inteligentny, lojalny i lojalny wobec swoich bliskich, a jego energia i optymizm są zaraźliwe. To imię jest idealne dla mężczyzny, który jest zaradny, a jednocześnie ma wielkie serce.

Imieniny

maciej obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 30 stycznia, 24 lutego, 14 maja, oraz 11 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię maciej: 267785.


To imię nosi 267785 mężczyzn. Imię to znajduje się na 19 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 41 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.