maksym

Statystyki

Popularność imienia maksym w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia maksym

Maksym to imię pochodzenia greckiego, oznaczające „największy”. Jest to męskie imię, które często nazywa się Maksymianem. Maksym jest zazwyczaj uważany za silnego, odważnego i zdecydowanego mężczyznę, który jest w stanie wytrzymać wszystko, co życie mu zaserwuje. Cechuje go wielka siła woli i determinacja, dzięki którym jest w stanie osiągnąć swoje cele. Jest to osoba otwarta, towarzyska i ciepła, która lubi spędzać czas z innymi. Jest również bardzo inteligentny i ma umiejętność szybkiego przyswajania nowych informacji. Jego zdolności zdobywania wiedzy i zdolności przywódcze sprawiają, że jest on doskonałym kandydatem do wielu ról w życiu.

Imieniny

maksym obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 26 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię maksym: 43201.


To imię nosi 30 kobiet. Imię to znajduje się na 2671 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 43171 mężczyzn. Imię to znajduje się na 96 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 73 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.