patryk

Statystyki

Popularność imienia patryk w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia patryk

Patryk to imię, które odnosi się do słowa „patrycjusz”, czyli „syn szlachecki”. Jest to silne i pewne siebie imię, które symbolizuje honor i dumę. Patrykowie są zazwyczaj osobami towarzyskimi, zdolnymi i pracowitymi. Nie boją się wyzwań i lubią wyznaczać sobie cele, które starają się osiągnąć. Są lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny, a także wierni swoim wartościom i przekonaniom. Mają szerokie spektrum zainteresowań i są zawsze gotowi do nauki i poznawania nowych rzeczy. Patrykowie są ambitnymi ludźmi, którzy nie boją się podejmować ryzyka i wychodzić poza swoją strefę komfortu, aby osiągnąć swoje cele. Są to ludzie, którzy mają silny charakter i są gotowi do podjęcia wyzwania.

Imieniny

patryk obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 17 marca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię patryk: 179690.


To imię nosi 179690 mężczyzn. Imię to znajduje się na 40 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 60 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.