rafał

Statystyki

Popularność imienia rafał w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia rafał

Rafał to imię, które kojarzy się z odwagą, pewnością siebie i przywódczymi cechami. Jest to męskie imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza „Bóg uzdrowił”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne i mają silny charakter. Są też bardzo odważne i nie boją się stawiać czoła wyzwaniom. Są to ludzie, którzy są zawsze gotowi do podejmowania ryzyka i cenią sobie wyzwania. Są też bardzo przywódczy i lubią przywództwo. Są też bardzo pomocni i chętnie pomagają innym. Są to ludzie, którzy są zawsze gotowi do zmiany i są bardzo elastyczni. Są też bardzo przyjacielscy i lubią spędzać czas z przyjaciółmi. Są to ludzie, którzy są bardzo lojalni i wierni.

Imieniny

rafał obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 24 stycznia, 20 czerwca, 29 września, oraz 24 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię rafał: 262387.


To imię nosi 262387 mężczyzn. Imię to znajduje się na 21 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 86 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.