david

Statystyki

Popularność imienia david w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia david

David to piękne imię, które pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „uczciwy” lub „mądry”. Jest to jedno z najpopularniejszych imion męskich na świecie. David jest często wybierany jako imię dla dzieci, ponieważ jest bardzo szacowne i ma piękne znaczenie. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj bardzo uprzejme, inteligentne i towarzyskie. Są to ludzie, którzy są lojalni i wierni swoim przyjaciołom i rodzinie. David jest również bardzo pracowity i ambitny oraz ma silną wolę i charakter. Jest to idealne imię dla tych, którzy chcą, aby ich dzieci były mądre, uczciwe i uczciwe.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię david: 12680.


To imię nosi 6 kobiet. Imię to znajduje się na 8515 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 12674 mężczyzn. Imię to znajduje się na 148 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 80 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.