wiktor

Statystyki

Popularność imienia wiktor w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia wiktor

Wiktor to silne i piękne imię, które kojarzy się z wygranymi i triumfem. Jego pochodzenie jest starożytne i pochodzi od słowa „wiktoria”, które oznacza zwycięstwo. Wiktor jest związany z poczuciem wygranej i osiągnięciem celu. Jest to zarówno męskie, jak i żeńskie imię, które jest dość popularne w wielu krajach. Osoby o tym imieniu są często silne i odważne, a także ambitne i wytrwałe w dążeniu do swoich celów. Są one również bardzo przywiązane do swoich przyjaciół i rodziny, a także są uważane za ludzi, którzy potrafią wykorzystać swoje umiejętności w dążeniu do sukcesu.

Imieniny

wiktor obchodzi imieniny 14 razy w roku w dniach: 25 lutego, 6 marca, 12 kwietnia, 29 kwietnia, 14 maja, 17 maja, 21 maja, 28 maja, 21 lipca, 28 lipca, 16 września, 30 września, 17 października, oraz 8 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię wiktor: 112896.


To imię nosi 112896 mężczyzn. Imię to znajduje się na 59 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 20 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.